Wydanie

Przejrzyj – graj

Proponujemy Ci inne podejście do podręcznika RPG, niż znasz z konserwatywnych RPG głównego nurtu. Nowa edycja Klanarchii podąża ścieżką inspiracji i prostoty dla graczy.

Podręcznik przypomina album graficzny, miejscami komiks ze streszczeniem systemu fantasy. Świat Rubieży poznasz przez ponad pół tysiąca kolorowych ilustracji, z dwuzdaniowymi opisami kluczowych aspektów świata.

Album

Świat i zasady są streszczone w formie kolorowego albumu-komiksu.

Podręcznik ma zachęcać do kartkowani, aby przekazać jak najwięcej istotnych informacji, nie przeładowując szczegółami. Przeglądać możesz dla samej przyjemności, ale i tak zostanie Ci wiele pożytecznych informacji.

Świat jest przedstawiony w zarysie, aby każda drużyna mogła swobodnie tworzyć w nim własne przygody i zapełniać go własnymi lokacjami.

Na grafikach są również elementy mechaniczne. O, ciekawą kuszę trzyma ten szabrownik na ilustracji? Obok masz jej statystyki, wrzuć ją do ekwipunku przed sesją. W ramce poczytasz kim jest ta postać, a obok zdolność jaką posługuje się jej klan.

Pierwsza edycja Klanarchii to 420 stron zapisanych drobnym maczkiem. Morze tekstu, tona informacji, prawdziwe wyzwanie dla graczy! Tę lekcję już odrobiliśmy – teraz chcemy skupić się na inspirującej instrukcji do gry, a nie na encyklopedii i powieści. Nowa edycja Klanarchii ułatwia poznanie gry: zaciekawia, przekazuje najważniejsze kwestie, kluczowe założenia, abyście jak najszybciej weszli w świat gry.

Przykładowe strony

Karta postaci

Zamiast tabelek z oldschoolowych RPG, skupiliśmy się na prostocie:

  • Cechy
  • Za co zdobywasz Doświadczenie
  • Talenty – czyli indywidualne zdolności, jakie nabywasz
  • Inspirujący wygląd

Karty Stanów

Do gry dołączone jest 5 kart Stanów:

  • Po co pamiętać o modyfikatorach, skoro jedyne, jakie są można stworzyć na osobnych kartach?
  • Jeśli masz wyłożona kartę Stanu, dotyczy Cie jej opis.
  • Do podręcznika załączonych zostanie 6 kompletów kart – dla graczy i narratora (wrogowie też mogą posiadać Stany).

Więcej o Klanarchii


Krew Lodowej Zmarzliny


Wprowadzenie do przygody kampanii Cztery Pory Roku.

Więcej na Facebook/Clanarchy