Wydanie

Przejrzyj – graj!

Nowa Klanarchia wprowadza podręczniki do gier fabularnych na zupełnie inny poziom – pokazuje, zamiast opisywać. Całość wydania jest podporządkowana założeniu, że gra musi być łatwa do opanowania przez nowego gracza, wystarczy, że kartkuje podręcznik.

 • Świat i zasady są streszczone do 150 stronicowego w pełni kolorowego albumu. Przejrzyj Galerię i przekonaj się o wysokim poziomie ilustracji.
 • Skupiliśmy się na kluczowych elementach świata oraz najważniejszych zasadach.
 • Podręcznik ma zachęcać do kartkowani, aby przekazać jak najwięcej istotnych informacji, nie przeładowując szczegółami.
 • Pokazujemy, zamiast opisywać – zastępujemy ścianę tekstów tablicą pełną ilustracji z krótkimi podpisami czego dotyczą.
 • Przeglądać możesz dla samej przyjemności, ale i tak zostanie Ci wiele pożytecznych informacji. Okrasiliśmy grafiki masą ciekawostek – wlepiamy nasze komentarze żywcem w ilustracje. O, ciekawą kuszę trzyma ten szabrownik? Obok masz jej statystyki, wrzuć ją do ekwipunku przed sesją. W ramce poczytasz kim jest ta postać, a obok zdolność jaką posługuje się jego klan.
 • Jeszcze ci mało? Poczytaj komentarze twórców gry: autora, grafików, testerów. Dowiesz się z nich, do czego tak naprawdę służy Żar, dlaczego rzucasz pięcioma kostkami, jak grać, aby wyjść cało ze sceny Mroku oraz dlaczego na mrocznego ebionitę Kuby mówimy przaśno per „Mrówkojad”.
 • Poznaj najważniejsze założenia Klanarchii 2 edycji!

Pierwsza edycja Klanarchii to 420 stron zapisanych drobnym maczkiem. Morze tekstu, tona informacji, prawdziwe wyzwanie dla graczy! Tę lekcję już odrobiliśmy – teraz chcemy skupić się na grze, a nie na opisie świata i jego detali. Nowa edycja Klanarchii zachęca do gry, inspiruje, przekazuje najważniejsze kwestie, kluczowe założenia, abyście jak najszybciej weszli w świat gry. I aby to osiągnąć sięgnęliśmy po sztuczki i techniki znane z innych dzieł popkultury.

 

*przykład koncepcyjny podręcznika. Wersja beta. 

więcej na https://www.facebook.com/Clanarchy/

 

12 thoughts on “Wydanie

 • Kibicuje Ci człowieku. Podręcznik kupiłem i poza jednym razem nie miałem z kim grać, ale miałem genialną sesję (w sumie to trzy baaardzo długie) przez forum z świetnym Mg w pierwszą edycję i na pewno kupię drugą!

 • Jestem wielkim fanem 1 edycji. Niestety z tego co czytam druga idzie w stronę katastrofy. Stu stronicowy „podręcznik” w formie komiksu, bez właściwie żadnych informacji, tylko z inspirującymi obrazkami? Oczekiwałem nowych czarów dla śniących, nowych modułów technomantycznych. Bestiariusza z prawdziwego zdarzenia zamiast porozrzucanych po podręczniku ramek. Lepszego opisania poszczególnych dużych graczy typu ebionici, wampirzy lordowie, czciciele Wielkiego K. Po co miałbym kupować wasz komiks? Co tam będzie czego nie wiem, lub nie będę w stanie wymyślić bez tej broszurki? Ja rozumiem, że to ma być zwrot w kierunku młodych graczy, ale to pomyłka. Ośmiolatek, którego wasz komiks zainteresuje przejrzy i rzuci w kąt. Dojrzały i wymagający klient nie kupi.

  • WItam
   Rozumiem że „jeżeli się uda” znaczy druga połowa i nie wcześniej. Chętnie bym potestował drugą edycję. Jeżeli będziecie szukali kogoś … to polecam się.
   Pozdrawiam

 • Ha, ostatnio całkowicie przypadkiem spotkałem gościa który do tej pory grał tylko w D&D, a przymierzał się do Klanarchii. Stwierdziłem że to świetny pomysł na przypomnienie sobie systemu i poprowadziłem jedną naprawdę długą sesję + kilkugodzinne tworzenie postaci z prologiem.
  Muszę przyznać że system nadal zapewnia sporo wrażeń. W warstwie fabularnej prowadzi się go lekko i ciekawie, wszystko co przyjdzie do głowy można dopasować. Ja zawsze prowadzę mrocznie, i Klanarchia doskonale się do mojego stylu wpasowuje. W mechanice którą musiałem sobie mocno odświeżyć niektóre rozwiązana są klimatyczne i szybkie, ale także widziałem dłużyzny i nieścisłości. Cóż, odczucia mieszane, ale to nadal IMHO najlepsze polskie RPG.
  Kiedy będzie można dowiedzieć się czegoś o mechanice? Pentagram zostaje? Manewry w formie kart? Kości ciemności?

 • Jako fan klanarchii, mam nadzieję, że wzmianki jakie kiedyś przewinęły się przez blog Furiatha i pojawiły się na stronach z klanarchią związaną nie okażą się prawdziwe i technoklanyci nie będą jedyną grywalną (rozbudowaną w strosunku do oryginału) frakcją.

  P.S. Pierwszy podręcznik może i był duży, ale nie był za duży, w dodatku czytało się go świetnie. Błagam, nie okrójcie wersji 2.0 do tych skromnych 150 stron 🙁

 • Jest to przykład – z całą pewnością dopiski twórców nie będa opatrzone zdjęciem, ale jakims graficznym avatarem lub symbolem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *