Galeria

Klanarchię przybliżyli nam w swoich niesamowitych pracach znani międzynarodowo ilustratorzy.

Żerczyni z klanu Zwiastunówklanarchia_wallpaper_700x50

Rysował: Kuba Jabłoński.

Rytualistka z osobistej gwardii matriarchini Mirel, przywódczyni Zakonu Rytualistów. Na ostrzach jej mieczy rylec zanurzony w Żarze nakreślił tajemne runy, które zasysają dusze zabitych przez nią osób, by potem okultyści Zakonu mogli przesłuchać je z pomocą swych mantr.

 

Omam, Podniebna Katedra

stperer5big700x500

Rysował: Rado Javor

Siedziba Wielkiej Rady Omamu, najwyższych przywódców zjednoczonych wolnych klanów. Tutaj zapadają najważniejsze decyzje dla wszystkich klanów, tutaj ścierają się interesy najpotężniejszych stronnictw i rodów.

 

 

Ruiny dawnej cywilizacjismocze-ruiny700x500

 Rysował: Mariusz Gandzel

Na całym obszarze Rubieży wędrowcy mogą natknąć się na zgliszcza pradawnej cywilizacji: niebotyczne katedry wzniesione ku czci bezimiennych bóstw, gruzy miast i kamienic z granitowymi gargulcami, świątynie stojące na szczycie szkieletów drapaczy chmur oraz rozległe kompleksy z czarnego metalu, wypełnione posągami starożytnych demonów lub bogów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soldacki ChorążyChorazy_soldacki700x500

Rysował: Mariusz Gandzel

Zaszczyt opieki nad sztandarem oddziału przypada najbardziej doświadczonemu i dzielnemu wojownikowi kompani. Z racji swojej funkcji doradza kapitanowi w trudnych sprawach, a w czasie bitwy zagrzewa do boju siostry i braci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lord Tyron rozmawia ze zmarłymi

Venator

Rysowała: Kay Kroening

Niesławny lord Tyron z Czarnozamcza kpił jawnie z praw Wolnych Klanów i studiował zakazane nauki Ebionitów. Jego ambicją było zawładnięcie duszami zmarłych, których mógłby wykorzystać jako swoich szpiegów i agentów. Nie wiadomo czy eksperyment się powiódł, bowiem lorda Tyrona skrócili o głowę inkwizytorzy wysłani ze stolicy, jednak nigdy nie odnaleziono klanu z jego okultystycznym laboratorium…

Szalona ucieczka przed wyznawcami maszyn w Szarpanym Mieście

Szarpane-Miasto_500x700

Rysował: Mariusz Gandzel

Ruiny starożytnej metropolii opanowała horda kultystów maszyn. Szabrownicy wolnych klanów postanowili przedrzeć się przez ich terytorium droga powietrzną, niestety nie przewidzieli, że protezy zastępujące kultystom kończyny, pozwalają im na nadludzkie skoki.W sam raz, aby skoczyć z pobliskich gzymsów i dachów wprost na lotnię.

Rytualiści, klan Scholarów

rytualisci500x700

Rysował: Marek Madej.

Rytualiści tak często spoglądają w Pomrok i przyzywają zeń upiory, że skrywają swe oblicza pod maskami. Nie chcą, by Ciemność zapamiętała ich wygląd, a potem upomniała się o nich…

 

Koroder maszyn

fallout_500x700

Rysował: Grzegorz Krysinski

Wśród wyznawców maszyn koroderzy pełnia funkcję administratorów grup. Kiedyś byli ludźmi, lecz proces ingerencji w ciało i zastępowanie organów protezami zmienił ich w zimne, okrutne maszyny.

 

Technoklanycki snajpersnajper500x700

Rysował: Mariusz Gandzel

Technologia Żarowa pozwoliła na konstrukcję broni pneumatycznej o sile pozwalającej ze 100 metrów ustrzelić muchę. Niemniej wyszkolenie i zaopatrzenie  snajpera klanowego jest tak kosztowne, że na takich specjalistów mogą pozwolić sobie tylko największe Technoklany.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diana GryfithNGhanzytka500x700

Rysowała: Nina Garncarczyk

Arystokratka Hanzy, która kontroluje produkcje silników Żarowych w wolnych klanach. Jest patronem większości klanów, w których mieszczą się warsztaty i laboratoria inżynierów, w jej kieszeni siedzą również technoklanyckie kopalnie Żaru. Wiele innych rodów próbowało ukroić sobie kawałek z jej tortu, są to zazwyczaj te rody, których linia niespodziewanie szybko wygasła…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wilkołak w czasie wściekłego rajdu

wilkolak700x500

Rysował: Marek Madej

O pozycji wilkołaków wśród pobratymców decyduje tylko jeden czynnik: siła. Brutalniejszy klan włada mniej okrutnym, silniejszy wilkołak ma w watasze więcej do powiedzenia od słabszego. Wilkołaki muszą bezustannie udowadniać swa siłę, aby odstraszyć inne plemiona. Temu służą wściekłe rajdy – gwałtowne wypady watahami na terytorium ludzkie i mordowanie wszystkiego, co stanie wilkołakom na drodze.

 

Ebionita, cesarski dygnitarz

Rytualista500x700

Rysował: Jakub Jabłoński

Arystokraci Dominatu Ebionitów studiują sekrety Pomroku, gdyż wierzą, że potrafią zapanować nad Ciemnością. Istotnie, udało im się ujarzmić wiele upiorów, jednak kosztem splugawienia dusz i otworzeniem serc na czystą Ciemność. Jak przewidział mędrzec – tak długo spoglądali w Otchłań, aż ona przejrzała ich na wylot…

Klucznik Spopielonych Wrót

Shadow

Rysowała:  Kay Kroening

Cienie ruin skrywają istoty Pomroku, oszalałe upiory i demony łaknące krwi i wyznawców. Jednym z nich jest Klucznik, demon zamieszkujący ruiny Spopielonych Wrót. Pozwala on przejść przez swoją domenę tylko tym, którzy dopuścili się okrutnych czynów i zechcą mu opowiedzieć je w detalach. Jeżeli  Klucznik uzna, że jest okłamywany, lub czyn wyda mu się zbyt łagodny, zabija swego rozmówcę, zaś najbardziej szalonych okrutników gości po królewsku, a czasem nawet podaruje jedno ze swych przeklętych ostrz, wykutych z dusz swych ofiar.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *