Czym jest Klanarchia?

Klanarchia to fantastyczna gra fabularna (RPG), w mrocznym świecie fantasy, jaki pokochało tysiące polskich graczy. Opowiada o zmaganiach wolnych ludzi z Ciemnością w dekoracjach świata, który wieki temu został zniszczony przez magiczny kataklizm.
Go to Świat techno-fantasy

Świat techno-fantasy

Miejscem akcji jest Rubież, świat zgliszczy i ruin po starożytnych królestwach, zniszczonych przez magiczny kataklizm. Jedynymi enklawami cywilizacji są klany wolnych ludzi, a opanowanie technologii Żaru pozwoliło im przeciwstawić się mocom Ciemności.

Go to Komiksowe wydanie

Komiksowe wydanie

Klanarchia promuje nową jakość podręcznika RPG: zamiast opisywać – pokazuje go, a zamiast dokładnego studiowania treści – zachęca graczy jedynie do przejrzenia. Klanarchia przypomina kolorowy komiks.

Go to Filmowa mechanika

Filmowa mechanika

Mechanika nastawiona na łatwość i szybkość działania. Skupia się na budowaniu emocjonujących scen: mechanizm fabularnych twistów akcji, współtworzenie świata przez graczy talentami i rezultatami testów, bonusowanie śmiałych akcji.

Dość wodolejstwa w podręczniku RPG! Koniec z rozwleczonymi opisanymi ruin, czy ciemnych lasów! Klanarchia robi to prościej i przyjemniej dla graczy: po prostu pokazuje świat przez ponad pół tysiąca (!) kolorowych ilustracji i krótkie formy komiksowe! Zachęca do przeglądania gry, kartkowania, oglądania ciekawostek. Świat i zasady streszcza w formie kolorowego albumu z krótkimi, treściwymi informacjami.

O wydaniu

Stan projektu na 2020
Klanarchia edycja II

Proponujemy Ci inne podejście do podręcznika RPG, niż znasz z konserwatywnych gier głównego nurtu. Nowa edycja Klanarchii podąża ścieżką inspiracji i prostoty dla graczy.

Pokaż, zamiast opisywać.
Podręcznik przypomina album graficzny, miejscami wręcz komiks ze streszczeniem systemu fantasy. Świat Rubieży poznasz przez ponad pół tysiąca kolorowych ilustracji, z dwuzdaniowymi podpisami o kluczowych aspektach świata.

Grafika wspiera mechanikę.
System jest przystosowany do kartkowania. Przedmioty i postaci znajdujące się na ilustracjach są również streszczone w ramkach z opisem mechanicznym, abyś od razu mógł użyć ich na swoich sesjach.

  • rysunki, layout podręcznika, karty machin, layout kart, karty frakcji, karty roli, okładka, logotyp

  • filmowe rozwiązania, talenty, profesje, machiny, podróże, sceny dominowania ciemności, fabularne twisty, stany, walka, spory, okultyzm, testy

  • opis mechaniki i świata, ilustracji, komentarze twórców, przykłady, fabularyzowane fiszki, dialogi

  • Wygląd strona po stronie, łączenie tekstów z ilustracjami, podręcznik, przygoda, karty


Clanarchy page visualizationClanarchy page visualizationClanarchy page visualizationClanarchy page visualizationClanarchy page visualization

Fandom Klanarchii

Projekty wokół Klanarchii

Elekt – gra karciana w świecie Klanarchii 2020 r. Krzysztof Głośnicki

Zobacz stronę oficjalną projektu Elekt.Interior. Fanzin o Klanarchii pod red. Anny 'Narmo’ StanowskiejTło dźwiękowe do Klanarchii Adam DawczykLogotyp Klanarchii 2 ed. Rafał 'NineTongues’ Sadowski

Co gracze sądzą o Klanarchii?

Pierwsza edycja gry, wydana przez Copernicus Corporation, wyszła w 2009 roku. Gra spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem i szybko stała się bestsellerem: jej oryginalny świat, nowatorska mechanika oraz przepiękne wydanie zainspirowało tysiące graczy do walki z Ciemnością. Czas na drugą edycję Klanarchii!

Ostatnie wpisy

Kontakt

michal.markowski @ klanarchia.pl